Vzhled (Appearance)

Jelikož je ve světě Second Life mnoho lidí, je vhodné, aby si každý z nich mohl svoji postavičku upravit podle svého gusta a přizpůsobit si ji co nejvíce své reálné podobě. Samozřejmě to není podmínkou a pokud někdo chce vypadat jako veverka, pak není žádný problém.

K úpravě svého zevnějšku slouží specializovaný editor. Vjedete do něj kliknutím pravým tlačítkem na Vaši postavičku a výběrem položky Appearance. Objeví se okno, ve kterém si můžete nastavovat takřka cokoli. Celé prostředí je velmi intuitivní. Změny kterékoli části vašeho těla se docílí nastavením posuvníku na požadovanou úroveň.


Inventář (inventory)

obrazekPro dokončení této části tutoriálu musíte otevřít Inventář, najít Louči (Torch!) a dát ji svému Avataru do ruky.

Krok 1. Klikněte na tlačítko Inventory v pravém dolním rohu obrazovky pro otevření Inventáře.
obrazekJakmile se Vám otevře okno Inventáře, najděte složku Library. Dvojklikem ji otevřete. Dále vyberte složku Objects a v ní najděte objekt Louče (Torch!).


obrazekUchopte pomocí myši Louči z Inventáře a přetáhněte ji na Vašeho Avatara (postavu). Popřípadě můžete kliknout na objekt pravým tlačítkem myši a vybrat nabídku Wear.
Tím dáte Avatarovi do ruky louči.

Jakmile budete mít hotovo, vyskočí okno s blahopřáním, že jste zvládli další část Orientačního ostrova. Pokud chcete Louči vrátit zpět do Inventáře, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte Detach.

Váš inventář je pravděpodobně nejdůležitější částí Vašeho Avatara. Je to místo, ve kterém si budete uschovávat veškeré oblečení, informace, návody a rady, které během hraní najdete. V inventáři je i vyhledávací pole, což může velmi ulehčit práci při hledání v nepřeberném množství položek.

Inventář je rozdělen na dvě základní složky Library a Personal Inventory. V Library jsou základní položky, které může kdokoliv používat. Jsou dodány především do začátku, aby uživatelé nevstupovali do světa s prázdnýma rukama. Personal Inventory slouží ke vkládání věcí, které si koupíte nebo vyrobíte a chcete si je uschovat.

Z mé vlastní zkušenosti velmi doporučuji udržovat si pořádek v Inventáři. Předejdete tím pozdějšímu chaosu. :-) Můžete toho docílit pomocí složek a podsložek, které můžete takřka neomezeně zakládat.

Copyright © 2007 Second-life.cz & linhart.name. All rights reserved.
Design & code by Patrik Demonia Webmaster is Patrik Demonia