Vyhledávání (Search)

obrazekK dokončení této úlohy musíte otevřít okno s velkou mapu a najít na ní Vaši pozici.

Krok 1. Kliknutím na tlačítko Map na spodním okraji obrazovky otevřte okno s mapou. Okno můžete libovolně posouvat, zvětšovat a nebo ho zavřít.
obrazekMapa ukazuje Vaši současnou pozici ve světě pomocí grafických symbolů. Klikněte na symbol ukazující Vaši polohu k dokončení cvičení. (správně žluto-bílý puntík)

Jelikož je Second Life tak rozlehlý, budete brzy potřebovat nějaký způsob vyhledávání. K tomu slouží Vyhledávací okno (Search window). Vyvoláte jej z dolní lišty tlačítkem Search nebo klávesovou zkratkou ctrl + F. Můžete zde hledat podle různých kategoriích, záleží jakou záložku si zvolíte: All – vyhledává ve všech kategoriích. V záložce Classifieds jsou inzeráty na prodej nejrůznějších věcí. Events vyhledává události v Second Life, například živé koncerty, sportovní klání, večírky, vzdělávací kurzy atd. V Popular Places jsou místa, která jsou nejvíce navštěvovaná. Land Sales nabízí výběr z pozemků, které jsou na prodej. Pomocí záložky Places můžete najít jakékoliv místo nebo ostrov. V kategorii People se vyhledávají lidé a v kategorii Groups skupiny..

Skupiny jsou v Second Life velmi důležité. Sdružují se v nich lidé se stejnými zájmy. Pokud například toužíte po vzdělávání, stačí napsat Education do vyhledávacího pole v záložce Groups a stisknout Search. Vyjede Vám nepřeberné množství skupin, do kterých se můžete připojit. Vedle názvu skupiny je zobrazen počet členů, což Vám může pomoci udělat si obrázek o skupině. Kromě slučování lidí stejného zaměření mohou být skupiny využity k vlastnění společné půdy. Díky skupinovému vlastnictví mohou být lépe určována práva jednotlivým členům a také je možno lépe se dělit o měsíční poplatky.

Copyright © 2007 Second-life.cz & linhart.name. All rights reserved.
Design & code by Patrik Demonia Webmaster is Patrik Demonia