Tutoriál

Podmínkou pro postup do skutečného světa Second Life je zvládnutí alespoň základních schopností, které jsou ukázány na Orientačním ostrově. Pro každého nováčka, který nedisponuje angličtinou, je zcela jistě náročné pochopit, co se po něm žádá. Z toho důvodu vznikl tento návod. Měl by ulehčit základní orientaci v novém prostředí a ukázat možnosti celého světa.

Anglicky mluvící zajisté nebudou mít potřebu číst si vše znovu v českém jazyce, nutno však říci, že i tito lidé by si měli manuál alespoň proletět, protože si zde ukážeme i něco navíc oproti úvodnímu ostrovu.


Orientační Ostrov

Orientační ostrov ve světě Second Life je první zastávkou ve virtuálním prostředí. Slouží převážně k seznámení se s aplikací a k ukázce základních pohybů Vašeho nového Avatara. Pochopíte zde práci s mapou, inventářem a spoustu dalších věcí..

Orientační ostrov je, stejně jako náš tutoriál, rozdělen do čtyř částí. K úspěšnému absolvování ostrova je potřeba projít jen nejzákladnější úkony jednotlivých částí. Ty si v každém dílu ukážeme přesně jak jdou za sebou. Dále si ukážeme pokročilejší možnosti ovládání, avšak již se nebudeme držet orientačního ostrova.

Jakmile se ocitnete na Orientačním ostrově, vyskočí okno:
„Váš Avatar (postava v Second Life) se objeví za okamžik. K chození použijte kurzorové šipky. Nápověda se kdykoliv vyvolá stisknutím tlačítka F1.“
Okno můžete zavřít stisknutím Close.

Následně se objeví uvítací zpráva:
obrazek "Vítejte na Orientačním Ostrově!
Na Orientačním ostrově je spousta tréninkových stanic, ale pouze čtyři jsou povinné pro postup na pevninu do skutečného světa Second Life.

Všechny čtyři základní tréninky jsou dostupné z místa, na kterém právě stojíte a týkají se těchto oblastí:

Pohyb
Vzhled a Inventář
Komunikace
Vyhledávání"

Stiskněte Continue

Copyright © 2007 Second-life.cz & linhart.name. All rights reserved.
Design & code by Patrik Demonia Webmaster is Patrik Demonia