Pohyb (Move)

obrazekPohyb: Jděte na kruhovou značku
Toto první cvičení Vás naučí chůzi ve světě. Vaším cílem je dojít na kruhovou značku na zemi před cedulí „Move“.

K pohybu použijte kurzorové šipky na klávesnici a dojděte na zmiňovanou značku.obrazekAž tak splníte, objeví se další hlášení:
Výborně, splnili jste pohybový tutoriál.
Abyste se naučili dalším způsobům, jak se pohybovat v Second Life, jděte přes most do města a vyzkoušejte si, jak řídit dopravní prostředky a létat. Popřípadě se můžete otočit a dodělat zbylé nezbytné úkoly na tomto ostrově.

Pokud budete pokračovat přes mostek, naučíte se dalším dovednostem.

Jednou z nich je řízení vozidel. Abyste usedli do dopravního prostředku stačí na něj kliknout levým tlačítkem myši a Váš Avatar do něj nastoupí. Popřípadě kliknout tlačítkem pravým a z nabídky vybrat Drive. Jakmile jste v něm, můžete ho již ovládat pomocí šipek podobně jako byste chodili. Ještě doplním, že až opustíte tréninkový ostrov, většinu prostředků nebudete moci řídit. Je to z toho důvodu, že řídit můžete jen to vozidlo, ke kterému máte práva. Práva máte jen na svá vozidla, popřípadě na půjčená.

Další věc, kterou se lze v této části naučit je létání. V Second Life je létání hojně využívané, protože je rychlejší než klasická chůze. Abys vzlétli stačí zmáčknout a podržet Page Up. Jakmile budete ve vzduchu, pohybujte se klasicky pomocí šipek. Pokud chcete letět výš, stiskněte Page Up (E), pokud naopak klesnout, stiskněte Page Down (C). Pro konec létání jednoduše držte Page Down (C) do té doby, dokud Váš Avatar nebude normálně chodit po zemi. Popřípadě je možné létání zapnout tlačítkem Fly v dolní liště nebo klávesou F.

Pro pohodlnější ovládání Avatara je vhodné přepnout pohled do první osoby. To se provede stisknutím klávesy M. Postava se pak ovládá pomocí myši a šipek, což může být mnohem pohodlnější a přesnější.

Nebojte se a experimentujte s létáním. Později se Vám tyto dovednosti budou hodit.

Copyright © 2007 Second-life.cz & linhart.name. All rights reserved.
Design & code by Patrik Demonia Webmaster is Patrik Demonia