Komunikace (Communication)

obrazekK dokončení této části musíte otevřít okno pro komunikaci (chat).
Krok 1. Začněte kliknutím na tlačítko Chat ve spodní části obrazovky.

obrazekKrok2. Nyní napište nějaký text do pole a stiskněte tlačítko Say (říci) nebo Shout (zakřičet). Můžete použít také Enter. Say je slyšitelné do 20m od Vašeho Avatara a Shout do 100m.

Velmi často, zvláště pokud se mezi sebou baví větší počet lidí, se stává, že Vám unikne nějaká část konverzace. Nebo někdo napíše něco důležitého a vy si později chcete tuto pasáž přečíst znovu. Pro tento účel je u chatu i jeho historie. Vyvolá se jak jinak než tlačítkem History. V ní je chronologicky zachyceno vše, co jste řekli vy i vše co Váš Avatar slyšel.

Pokud hovoří více lidí současně, je vhodné přepnout si zobrazování zpráv do bublin, podobně jako to známe z komiksů. Provedeme to následovně: V horní liště vybereme Edit -> Preference.. -> záložka Chat a zatrhneme možnost Show chat bubbles. Stiskneme Apply a potvrdíme OK.

Chat ovšem není jediným nástrojem komunikace. Dalším velmi užitečným je Instant Messenger, tzv. IM. Hlavní rozdíl IM oproti chatu je fakt, že zprávy slyší jen ti lidé, kteří si mezi sebou píší. Při klasickém chatování vidí kdokoli, kdo je na blízku, obsah konverzace. Další výhoda IM je možnost „hovořit“ na libovolně velkou vzdálenost. Tedy například mezi jednotlivými ostrovy, či pevninami. Také lze IM zprávu poslat člověku, který není momentálně Online. Zpráva se doručí, jakmile se daná osoba připojí. Pokud si chcete psát ve více lidech navzájem, je vhodné použít skupinové IM. To funguje jen v rámci nějaké skupiny a pokud chcete tuto funkci využít, musíte být členem dané skupiny.

Kromě klasického dopisování máte v Second Life ještě další možnost, jak dát své city a nálady najevo. Používají se k tomu Gesta. Pokud chcete nějaké gesto použít, rozjeďte chatovací lištu a vyberte si z nabídky Gest v pravé části obrazovky. Několik gest je implicitně k výběru od začátku hry. Patří mezi ně například tleskání, pískání, uklánění, tanec atd. Další gesta si lze libovolně dokupovat od ostatních obyvatel Second Life.

Copyright © 2007 Second-life.cz & linhart.name. All rights reserved.
Design & code by Patrik Demonia Webmaster is Patrik Demonia