Second Life - virtuální svět

Vloženo do kategorie O SL.

Second Life je 3D virtuální svět. Celý je kompletně vytvořený a vlastněný jeho obyvateli. Od otevření veřejnosti roku 2003 se neuvěřitelně rychle rozrůstá a jeho dnešní počet registrovaných uživatelů činí neuvěřitelných 7 070 579 lidí ze všech koutů světa. Společnost Linden Lab, která Second Life vyvinula, se stará "jen" o správný chod celého světa.

Více =>>


Tvorba ve světě Second Life

Vloženo do kategorie O SL.

Jelikož je Second Life vytvářen výhradně jeho obyvateli. Je zde implementován jednoduchý nástroj pro prostorové modelování věcí. Ty mohou programováním dostávat určité vlastnosti a chování. Je zde možné naprogramovat prakticky cokoliv. Jako příklady můžeme uvést automobily, letadla, zbraně, jukeboxy, bary atd. Programovací jazyk LSL (Linden Script Language) používaný v Second Life se podobá jazykům C a Java.

Více =>>


Second Life - půda a pozemky

Vloženo do kategorie O SL.

Půda je v Second Life klíčovým aspektem. Pokud vlastníte půdu, můžete vytvářet věci a následně je prodávat. Nebo ji můžete použít pro stavbu svého sídla či místa k podnikání. Ke koupi půdy musíte mít zřízený Premium účet (9,95 USD/měsíc).

Více =>>


Second Life - ekonomika a L$

Vloženo do kategorie O SL.

Second Life má plně integrovanou ekonomiku navrženou tak, aby odměňovala zručnost, inovaci nebo podstoupené riziko.

Pro prodej zboží a služeb je zde zavedena místní měna, tzv. Linden Dolary (L$). Ty lze kdykoliv směnit za reálné peníze (za Americké dolary) ve specializovaných směnárnách LindenX nebo v soukromých směnárnách.

Více =>>


Copyright © 2007 Second-life.cz & linhart.name. All rights reserved.
Design & code by Patrik Demonia Webmaster is Patrik Demonia